به مشاوره آنلاین احتیاج دارید ؟  09137991637

 

نمایندگی رسمی محصولات فوراور : 09129577049

مکمل های غذایی فوراور

  • 0 نظر
  • 45 بازدید
  • یکشنبه 10 شهریور 1398

مکمل های غذایی فوراور
مکمل های غذایی فوراور
5 از 5 بوسیله 1 رای
مکمل غذایی، ماده ای کمکی است که باید در رژیم غذایی افراد برای رفع نیازهای بدن به ویتامین ، پروتئین ، آمینو اسیدها و .... استفاده شود. تصورات بخش عمده ای از مردم این است که مکمل های غذایی باید زمانی استفاده شود که بدن ضعیف شده است و نیاز به مواد مغذی دارد، در صورتی که اینگونه نیست و مکمل های غذایی می توانند همواره مورد مصرف قرار بگیرند. بدلیل اینکه مواد خوراکی عمدتاً از لحاظ مواد مغذی تمام نیاز های بدن را پاسخگو نمی باشند می توان برای رفع این مشکل از مکمل های غذایی استفاده نمود، از طرف دیگر این مکمل ها نباید به تنهایی استفاده شوند و در کنار تغذیه مناسب می توانند کارساز واقع شوند.

مکمل غذایی، ماده ای کمکی است که باید در رژیم غذایی افراد برای رفع نیازهای بدن به ویتامین ، پروتئین ، آمینو اسیدها و .... استفاده شود.

تصورات بخش عمده ای از مردم این است که مکمل های غذایی باید زمانی استفاده شود که  بدن ضعیف شده است و نیاز به مواد مغذی دارد، در صورتی که اینگونه نیست و مکمل های غذایی می توانند همواره مورد مصرف قرار بگیرند. بدلیل اینکه مواد خوراکی عمدتاً از لحاظ مواد مغذی تمام نیاز های بدن را پاسخگو نمی باشند می توان برای رفع این مشکل از مکمل های غذایی استفاده نمود، از طرف دیگر این مکمل ها نباید به تنهایی استفاده شوند و در کنار تغذیه مناسب می توانند کارساز واقع شوند.

 

گاهی اوقات که جهت خرید به دراگ استورها یا داروخانه ها مراجعه می شود، بدلیل تعدد برندها و نوع مکمل های غذایی ، این پروسه  تبدیل به یک ماموریت غیر ممکن می شود.

جهت خرید مکمل غذایی به نکات زیر توجه کنید:

  1. کیفیت تولید بالا
  2. بدون ناخالصی و آلاینده
  3. قید شدن جزییات در برچسب توضیحات و اطلاعات محصول

همانطور که ذکر شد، مکمل های غذایی نیاز است تا به عنوان یک وعده غذایی برای هر فرد مورد مصرف قرار بگیرد ولی افراد خاصی همچون  زنان باردار ، مادران شیرده ، افراد مسن ، افرادی که بیماری کلیوی یا قلبی عروقی دارند و .... نیاز است مکمل غذایی خاصی را مصرف کنند و حساسیت بیشتری روی این موضوع داشته باشند.

 

مکمل های ورزشی

 

مکمل‌های ورزشی که جزو مکمل های غذایی هستند و با ورزش تأثیرگزار خواهند بود به صورت قرص، پودر یا نوشیدنی‌های غنی شده، می باشند که علاوه بر آبرسانی به نقاط مختلف بدن ،جهت افزایش فعل و انفعال بدنی مورد استفاده وزرشکاران قرار می‌گیرد.

این مکمل ها ساختار شیمیایی ظریفی دارند در عین حال باعث افزایش کارکرد بدن می شود. در واقع شما می‌توانید با مصرف مداوم مکمل‌های ورزشی، به عضلات حجیم شده‌ و جذاب که مدنظرتان است برسید ولی در طول یک هفته این مورد انجام پذیر نخواهد بود.

به گفته ی یکی از مسئولان تغذیه ورزشی که در این زمینه تحقیقات کاملی انجام داده است، انتخاب کردن مکمل های غذایی ورزشی مناسب ، موردی بسیار حساس می باشد. بنابراین استفاده از مواد خوراکی طبیعی مانند شیرکاکائو با زمان بندی دقیق در کنار وعده های غذایی منظم می تواند ورزشکاران را بیشتر به سمت هدفشان سوق دهد.

یکی از محبوبترین مکمل های ورزشی کراتین نام دارد که مطالعات زیادی روی آن انجام شده است و این مطالعات نشان می‌دهد که این مکمل روی عملکرد بهتر و ترمیم عضله ها در بدنسازهایی که تمرین آنها بطور مداوم سنگین انجام می شود یا دوندگان دوی سرعت و وزنه برداران مؤثر می باشد ولی روی دوندگان دوی استقامت یا تأثیر زیادی نخواهد داشت. توجه کنید که برای جلوگیری از گرفتگی عضلات باید همواره مایعات مصرف کرد.

 

 

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  43     +     43   =